1. Mahsa
  2. هواپیما
  3. دوشنبه, 08 شهریور 1395
۴ شرکت هواپیمایی جزو برترین شرکت‌ها در جهان هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، همه ما دوست داریم تا بعد از خرید بلیط هواپیما با بهترین خدمات از طریق ایرلاینی که از آن خرید کرده ایم مواجه شویم. ایرلاین های مختلفی در سرتاسر ایران و جهان هستند که آماده خدمت رسانی به مسافران هستند. همه کشورها سعی دارند تا بهترین ایرلاین را داشته باشند و هزینه های زیادی را صرف برندینگ، روابط عمومی، تبلیغات و دیگر موارد آن می کنند.

در این مقاله از جاده های سبز، قصد داریم تا با ۶ ایرلاین معروف ایرانی و خارجی آشنا شویم. با ما همراه باشید:

هواپیماهای خارجی

ابتدا به سراغ ۷ ایرلاین خارجی می رویم:

۱- هواپیمایی امارات (Emirates Airline)

حتما شعار این شرکت هواپیمایی (Fly Emirates) را بر روی پیراهن‌های تیم‌های رئال مادرید، پاری سن ژرمن، آرسنال، آث میلان، هامبورگ و غیره دیده‌اید. این شرکت بزرگ هواپیمایی توانسته است با برندینگ قوی، ارائه خدمات در بالاترین کیفیت و مجهرترین و مدرن‌ترین ناوگان هواپیمایی، به یکی از بهترین ایرلاین‌های دنیا تبدیل شود (در سال ۲۰۱۳ به عنوان بهترین ایرلاین دنیا انتخاب شد.)

ناوگان هوایی Emirates شامل این هواپیماها است:

* ۸۲ فروند ایرباس (A۳۸۰ بزرگترین هواپیمای مسافربری دنیا)

* ۱۸ فروند ایرباس A۳۴۰

* ۱۰ فروند ایرباس A۳۳۰

* ۱ فروند ایرباس A۳۱۹

* ۱۶ فروند ایرباس A۳۱۰

* ۷ فروند ایرباس A۳۰۰

* ۱۶۴ فروند بوئینگ ۷۷۷

* ۱ فروند بوئینگ ۷۲۷

ناوگان برابری هواپیمایی امارات نیز شامل این پرنده های آهنی است:

*بوئینگ ۷۴۷- ۷ فروند

*ایرباس – A۳۱۰ ۳ فروند

۲-هواپیمایی ایرفرانس (Airfrance)

هواپیمایی حامل پرچم فرانسه، عضو موسس Skyteam است و یکی از بزرگترین ایرلاین های دنیا محسوب می‌شود. این ایرلاین توانسته است تا در سال ۲۰۰۴ میلادی به عنوان بزرگترین هواپیمایی اروپا را با نام خودش ثبت کند.

عمده هواپیماهای این شرکت فرانسوی را ایرباس تشکیل می‌دهد و هواپیمایی معروف KLM، زیرمجموعه این شرکت بزرگ فرانسوی است.

۳ -هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airways)

نهمین هواپیمایی بزرگ دنیا، متعلق به هواپیمایی کشور بریتانیا یعنی بریتیش ایرویز است. این شرکت یکی از معدود ایرلاین‌هایی است که هنوز هم از هواپیمای ما فوق صوت کنکورد استفاده می کند. اولین پرواز این شرکت در سال ۱۹۴۶ انجام گرفت که از لندن به مقصد تهران بود. فرودگاه اصلی این ایرلاین بریتانیایی، هیترو (Heathrow) در لندن است.

۴- هواپیمایی لوفت هانزا (Lufthansa)

پردآمدترین شرکت هواپیمایی دنیا که اتفاقا یکی از قدیمی ترین آنهاست و متعلق به کشور آلمان است. این شرکت به امنیت بسیار بالایی پروازش معروف است. اهمیتی که این شرکت به امنیت پرواز می دهد، بیش از هر شرکت دیگری در دنیاست و این موضوع یکی از اصلی ترین دلایلی است که این شرکت را به یکی از بزرگترین و بهترین هواپیمایی های دنیا تبدیل کرده است.

هواپیمایی اتریش (Austrian)، هواپیمایی برلین (Air Berlin)، هواپیمایی سوئیس، هواپیمایی بروکسل و چندین ایرلاین بزرگ دیگر، زیرمجموعه این غول بزرگ ژرمن است.

معنی کلمه لوفت هانزا به این صورت است که لوفت (Luft) به معنی پرواز و هانزا (Hansa) نام یک منطقه تجاری است که آلمان، هلند، سوئیس، اتریش و چند کشور دیگر را شامل می شود.

هواپیمایی های ایرانی

حال به معرفی ۲ ایرلاین معروف ایرانی می پردازیم:

۱-هواپیمایی هما (Iran Air)

قدیمی‌ترین ایرلاین ایران که با ادغان دو شرکت ایرانین ایرویز (Iranian Airways) و پرشین ایرویز Persian Airways متولد شد. ایران ایر در سال ۱۳۵۵، بعد از شرکت استرالیایی Qantas، ایمن‌ترین ایرلاین دنیا شناخته شد.

هم اکنون ایران ایر با مشکل جدی فرسودگی ناوگان هوایی خود مواجه است که باید منتظر خریدهای اخیر دولت برای این ایرلاین باقی ماند. ایران یکی از پرفروش شرکت ها در بلیط هواپیمایی در وب سایت های رزرو و بلیط هواپیما چون سفرمی است.

به گزارش خبرگزاری SKIFT لوگوی ایران ایر، زیباترین لوگوی دنیا در میان تمامی ایرلاین ها است.

۲-هواپیمایی ماهان (Mahan Air)

هواپیمایی ماهان، زاده شده در کرمان، یکی از بزرگترین ایرلاین‌های ایران است. این شرکت ۲۴ سال پیش توسط موسسه خیریه مولی الموحدین تاسیس شد و هم اکنون حمید عرب نژاد رئیس هیئت مدیره آن است.

ناوگان هوایی ماهان ایر، شامل تعداد زیادی ایرباس، بوئینگ و فوکر است. این شرکت هم اکنون به علاوه پروازهای داخلی، پروازهای مختلفی را نیز به کشورهایی چون آلمان، انگلستان، امارات، تایلند، بلغارستان، هند، ترکیه، عراق و دیگر مقاصد دارد.


هنوز پاسخی به این پست ارسال نشده است.
البته از آنجایی که هنوز در سایت لاگین نکرده‌اید، اجازه‌ی پاسخ دادن به این پست را ندارید.