1. mahshid
  2. کانادا
  3. چهارشنبه, 13 آذر 1398
اگر قصد سفر به کانادا را دارید حتما مطلع هستید، صرف نظر از اینکه سفر شما توریستی باشد یا گردشگری، تحصیلی باشد یا سرمایه گذاری، وحتی جهت ملاقات اقوام و خانواده باشد، جهت ورود به این کشور نیاز به ویزای کاناداکه مجوز ورود شما به این کشور است را دارید.
از سال 2015 میلادی، اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را جهت ورود و خروج راحت تر دو گروه از متقاضیان توریستی، که یک گروه افرادی بودند که به دلایل قابل قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر میکردند و گروه دیگر والدین و پدربزرگ ، مادربزگ هایی بودند که فرزندانشان اقداماتی را جهت مهاجرت به کانادا برایشان انجام داده بودند در نظر گرفت. اما امروزه شاهد این هستیم که افرادی که در خارج از دو طیف عمده سفر به کانادا هستند هم می توانند جهت اخذ ویزای مولتی کانادا اقدام نمایند .و در حال حاضر براساس قوانین اداره مهاجرت کانادا تمامی ویزاهای توریستی کانادا برای اتباع ایرانی به شکل ویزای مولتی صادر می شود که به آن ویزای چند بار ورورد و یا ویزای 5 ساله کانادا می گویند.
ویزای مولتی کانادا همان ویزای توریستی کانادا است با تمام شرایط ویزای توریستی تنها با این تفاوت یا بهتر بگوییم مزیت که دارندگان این نوع ویزا می توانند تا زمان اعتبار پاسپورتشان هر زمان که خواستند وارد کشور کانادا شوند و به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته باشند .
از آنجایی که پاسپورت های ایرانی 5 سال اعتبار دارند این ویزا را در ایران به عنوان ویزای 5 ساله می شناسند.حال اگر کسی پاسپورتش 10 سال اعتبار داشته باشد ویرایش 10 ساله خواهد بود.
همانطور که میدانید متقاضیان ورود به کشور کانادا مستلزم دریافت ویزای کانادا هستند که نوع این ویزا با توجه به هدف سفر متقاضی صادر می شود.
انواع ویزای کانادا عبارتند از:
ویزای توریستی کانادا
ویزای کاری کانادا
ویزای تحصیلی کانادا
ویزای همراه تحصیلی کانادا
سوپر ویزای کانادا

نحوه اخذ [b]ویزای مولتی کانادا
[/b] اخذ ویزای کانادا به صورت آنلاین | اخذ ویزای کانادا به صورت حضوری
اگر متقاضی اخذ ویزای مولتی کانادا هستید باید درخواست خود را به صورت حضوری و یا آنلاین به سفارت کانادا ارائه نمایید. از آنجایی که کشور کانادا در ایران سفارت ندارد ایرانیان متقاضی دریافت این ویزای می توانند به صورت الکترونیکی از طریق وب سایت مدارک خود را برای سفارت ارسال نمایند، اما اگر تمایل داشته باشید که به صورت حضوری مدارک خود را ارسال نمایید باید به یکی از دفاتر انگشت نگاری و یا سفارت کانادا در یکی از کشورهایی که کانادا در آنجا سفارت دارد مراجعه نموده ومدارک خود به صورت حضوری ارائه نمایید.

اخذ ویزای کانادا به صورت حضوری
این روش به صورت حضوری می باشد ومراحل آن مانند روش آنلاین بوده اما با تفاوت اینکه در این مرحله متقاضی مستقیما به دفاتر وک کانادا در یکی از کشورهایی که کانادا سفارت دارد مراجعه می کند و مدارک خود رابه صورت حضوری ارائه می دهد و امور انگشت نگاری و عکسبرداری خود را هم در آنجا انجام میدهد و در آخر هزینه بررسی پرونده و انگشت نگاری را به صورت نقدی پرداخت می نماید وبه مدت 2 هفته تا 3 ماه بعد منتظر دریافت جواب ویزای خود میشود.تایید و یا ریجکتی ویزا در این مدت از طرف سفارت اعلام می شود در صورتی جواب سفارت در مورد ویزا مثبت بوده باشد متقاضی می بایست پاسپورت خود راجهت الصاق ویزای کانادا به یکی از دفاتر وک کانادا پیکاپ نماید.
خوب با مطالعه متن بالا حتما متوجه شدید که خود شما هم میتوانید بدون مراجعه به کارگزاران ویزا مثل شرکت آنامهرپرواز جهت اخذ ویزای کانادا اقدام نمایید. ولی خوب ما به شما پیشنهاد میکنیم که این کار را به متخصصان این امر به دلیل ریسک بالای ریجکتی ویزا بسپارید، زیرا آنها تجربه لازم و کافی در بررسی و چیدمان مدارک شما جهت ارائه به سفارت دارند وشانس شما را جهت اخذ ویزای مولتی کانادا بالاتر می برند ولی اگر خودتان جهت اخذ ویزای کانادا اقدام نمایید ریسک ریجکتی ویزای شما به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی و یا وجود نقص در پرونده و مدارکتان بیشتر می شود..

اخذ ویزای کانادا به صورت آنلاین
این روش به صورت الکترونیکی میباشد بدین صورت که متقاضیان ویزای کانادا مدارک خود را به صورت الکترونیکی برای افسران ویزای کانادا ارسال می کنند و از طریق درگاه سایت هزینه انگشت نگاری و بررسی پرونده خود را به صورت انلاین پرداخت می نمایند. پس از آن جهت انگشت نگاری به دفاتر وک کانادا در یکی از کشورهایی که کانادا در آنجا سفارت دارد مثل گرجستان، استانبول، آنکارا، باکو، ارمنستان سفر می کنند و پروسه انگشت نگاری و عکسبرداری خود را انجام می دهند. سمت افسران ویزا مدارک ارسال شده متقاضیان را بررسی می نمایند و پس از آن یک بازه 2 هفته تا 3 ماه جواب تایید و یا ریجکتی ویزای کانادا را اعلام میکنند،در این مرحله در صورتی که باپاسخ ویزای مثبت باشد متقاضی باید پاسپورت خود راجهت الصاق ویزای کاناد به یکی از دفاتر وک کانادا پیکاپ نماید.
منبع
  1. https://anamehrparvaz.com/%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D9%85%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7
visabookir بهترین پاسخ Pending Moderation
0
رای
پس‌گیری
کشور کانادا یکی مهاجر پذیرترین کشورها در دنیا است . در حقیقت هیچ کشوری در جهان به نسبت جمعیت خود به میزان کانادا مهاجر نمی پذیرد . کانادا با وسعتی حدود 10 میلیون کیلومتر مربع , دو‌مین سرزمین وسیع روی کره زمین است . با این وجود جمعیت این سرزمین چه بسا به مقدار نیم جمعیت کشور‌ایران نمیباشد .اخیرا جمعیت کانادا از مرز 35 میلیون نفر عبور کرد . با توجه به جمعیت کم و وسعت بسیار زیاد کانادا نیاز بسیار بالایی در جذب مهاجر دارد . مثلا دولت کانادا تصمیم گرفته در سال 2017 میلادی بالغ بر 300 هزار مهاجر بپذیرد . درصورتی که برنامه های مهاجرتی کانادا به درستی پیش برود گنجایش پذیرش مهاجر در چند سال آتی به بیش تر از 400 هزار نفر ارتقا خواهد یافت .
قانون مهاجرت کانادا در اصطلاح IRPA نام دارد . این قانون اصول مهاجرت به کانادا را تعریف می کند . مثلا طبق اصل 12 این قانون مهاجران کانادا به سه تیم خانوادگی Family Reunification , اقتصادی Economic Immigrants تقسیم بندی می نماید.
مهاجرت به واسطه پیوستن به اعضای خانواده Family Reunification
در شرایطی که شخصی اقامت دایم یا این که ملیت سرزمین کانادا را داشته باشد می‌تواند برای مهاجرت همسر , فرزندان , والدین و چه بسا بقیه اعضای خانواده مبادرت نماید .
تغییرات اصولی و حیاتی در مهاجرت همسران به کانادا
مهاجرت پدر و مادر به کانادا در سال 2017 میلادی
گرچه در وضعیت خاص قابلیت حمایت مالی بقیه اعضای خانواده به کانادا موجود هست اما به صورت معمول فقط اشخاصی را که می توان از این طریق به کانادا مهاجرت داد همسر , فرزندان , والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ هاست . برخی اوقات می توان بقیه اعضای خانواده را نیز حامی مالی شد.مثلا طبق تبصره f بند 1 ماده 117 آئیین نامه های مهاجرتی کانادا IRPR , در شرایطی‌که پدر و مادر شخصی فوت نمایند و از آن ها فرزند زیر 18 سالی باقی بماند برادر یا این که خواهر کانادایی او می‌تواند حامی مالی وی به کانادا بشود . همینطور کانادا امکان به فرزندی قبول کردن خردسال ها زیر 18 سال را هم پیش بینی نموده است.

مهاجرت به کانادا
منبع
  1. https://visabook.ir/
وقت سفارت | ویزای شینگن | اقامت اروپا
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. کانادا
  3. لینک جواب
  • صفحه :
  • 1


هنوز پاسخی به این پست ارسال نشده است.
البته از آنجایی که هنوز در سایت لاگین نکرده‌اید، اجازه‌ی پاسخ دادن به این پست را ندارید.